Zagadkobus - poznaj tajemnice Ziemi Wałbrzyskiej

Góry Sowie, Wałbrzych: newsy, informacje z regionu - a także Sudety i okolice

Postprzez Redakcja Pią Lip 03, 2009 8:35 am

Od 4 lipca do 30 sierpnia między Wałbrzychem i Zagórzem Śląskim będą kursowały wycieczkowe Zagadkobusy. Letnia oferta turystyczna obejmie najciekawsze miejscowości okolic Wałbrzycha.

17-osobowe mercedesy co sobotę i niedzielę będą zabierać turystów 6 razy dziennie. To dwa razy częściej niż w ubiegłym roku, to także znacznie większe możliwości zwiedzania. Wprawdzie wysokość biletów nie uległa zmianie (5 zł normalne, 2,50 ulgowe), będą jednak ważne przez cały dzień na wszystkich kursach.

Dwie trasy pozwolą również na różne warianty podróżowania i szybsze dotarcie do celu. Przykładowo dojazd z Książa do Zagórza trasą nr 1 potrwa 99 minut, trasą nr 2 - 51 minut. Pojawią się również przewodnicy, którzy dokładnie opowiedzą o mijanych atrakcjach turystycznych.

Przypominamy, że Zagadkobus to nazwa odwołująca się do wielkich tajemnic historii, zwłaszcza w odniesieniu do Książa i podziemnych labiryntów w Głuszycy i Rzeczce, a także muzeum w pałacu w Jedlince. Turyści będą mogli odwiedzić również uzdrowiska w Szczawnie i Jedlinie Zdroju, tamtejszy całoroczny tor saneczkowy oraz zamek Grodno i jezioro zaporowe w Zagórzu Śląskim. W tym roku szlak został wzbogacony o kompleks rekreacyjno wypoczynkowy Dworzysko, który oferuje m.in. turystykę konną.

Czytaj więcej na: Zagadkobus - poznaj tajemnice Ziemi Wałbrzyskiej
Redakcja
 
Posty: 11263
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Powróć do Sowie.plKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron