Znacznie mniejsze rachunki za prąd

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Postprzez Redakcja Śro Paź 21, 2009 9:31 am

Wbrew pozorom oszczędzanie energii elektrycznej jest wręcz banalnie proste. Wystarczy w całym domu wymienimy stuwatowe żarówki na energooszczędne świetlówki, by zmniejszyć zużycie energii nawet o 80 procent.

Czytaj więcej na: Znacznie mniejsze rachunki za prąd
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Znacznie mniejsze rachunki za prąd

Postprzez skrętka Nie Lis 18, 2012 7:06 pm

Witam. Temat bardzo na czasie. Ja właśnie chciałbym tak zorganizować swój dom, żeby zamiast całej masy włączników i wyłączników i tym podobnych mieć jeden sterownik, który 'obsługiwałby' wszystkie urządzenia. Tylko mam problem żeby taki znaleźć. Na razie dowiedziałem się, że taka możliwość w ogóle jest, w sklepie, kiedy planowaliśmy z żoną zakup pompy ciepła. Chodzi o coś takiego jak te sterowniki pokojowe, wyglądają dość niepozornie a kryją sporo funkcji:

Image

Po co mieć dziesięć włączników jak można mieć jeden?
skrętka

Dołączenie: Wto Sie 28, 2012 12:32 pm

Postprzez brat Nie Lis 03, 2013 9:17 pm

Ja też przyłączę się do tego tematu, ale mam zupełnie inny problem. W elektrowni uzbierał mi się dług 400 zł, nie mam za bardzo pieniędzy na życie, potrzebuję na szybko pożyczyć tej kwoty bo mi odetną prąd. Gdzie warto zaciągnąć szybką pożyczkę na takie rachunki? słyszałem ,że są firmy w których załatwia się wszystko przez internet i dostaje pieniądze na konto. Widziałem na innym forum że ktoś pisał o okmoney - co sądzicie o tej firmie pożyczkowej, czy warto tam pożyczyć pieniądze?
brat

Dołączenie: Nie Lis 03, 2013 9:10 pm

Postprzez Uliessa Wto Lut 19, 2019 1:35 pm

brat napisał(a):Ja też przyłączę się do tego tematu, ale mam zupełnie inny problem. W elektrowni uzbierał mi się dług 400 zł, nie mam za bardzo pieniędzy na życie, potrzebuję na szybko pożyczyć tej kwoty bo mi odetną prąd.

Z takimi rzeczami jak późno płacone rachunki i faktury trzeba bardzo uważać. Znam to z tej drugiej, wierzytelniczej strony. Dopóki nie wdrożyłem http://smartdebt.pl/ w swojej firmie, to miałem niesłychane wręcz kłopoty ze ściąganiem wszystkich długów i należnych pieniędzy.
Uliessa

Dołączenie: Wto Sty 15, 2019 1:43 am

Postprzez michael34 Czw Kwi 04, 2019 2:20 pm

Coraz większe możliwości oszczędzania również są w źródłach odnawialnej energii. Same ogniwa są coraz trwalsze - posiadają nawet 25 lat gwarancji https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/fotowoltaika-cena Sama technologia staje się również coraz tańsza. W długiej perspektywie czasu staje się to realną oszczędnością. Np. instalacja o mocy 4 kW pozwoli oszczędzić kilku osobowej rodzinie nawet 2 tys zł w ciągu roku.
michael34

Dołączenie: Sob Mar 30, 2019 8:04 pm

Postprzez Engel Pon Sie 19, 2019 8:15 am

Ja przeprowadzałam remont wraz z instalacją elektryczną. Zmniejszył się moje rachunki za prad, gdyż znalazłem na https://www.czestochowiak.pl/ fachowego elektryka.
Engel

Dołączenie: Wto Lip 02, 2019 2:28 pm

Powróć do Twój poradnik domowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ