Domowe sposoby na przeziębienie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Postprzez Redakcja Czw Paź 08, 2009 1:00 pm

W okresie jesienno – zimowym można bardzo łatwo złapać infekcję. W aptekach wprawdzie znajdziemy szeroka ofertę leków na grypę i przeziębienie, ale zamiast tego warto sięgać po sposoby z medycyny naturalnej.

Czytaj więcej na: Domowe sposoby na przeziębienie
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Domowe sposoby na przeziębienie

Postprzez magnolia8989 Czw Wrz 27, 2012 10:12 am

woda z cytyną i miodem i jest sie zdrów!!!
magnolia8989

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 10:04 am

Postprzez książ Pon Lis 11, 2013 12:15 pm

polecam sos Guacamole jako jesienny dodatek do potraw. Świetnie zapobiega przeziębieniom, chociaż lepiej go nie jeść przed szkołą, lub pracą
książ

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 11:40 am

Postprzez ryska Nie Paź 19, 2014 7:03 pm

A co polecacie na przeziębienie dla kobiet w ciąży? Wiem doskonale, że tabletki odpadają, ale jakoś trzeba sobie pomagać, no właśnie... Tylko jak? Niestety czosnku nie znoszę, więc to odpada, herbata z imbirem już wypróbowana. Czy są jeszcze jakieś "naturalne wspomagacze"? Czytałam, między innymi chyba tutaj http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr-ciazy.html że z tą herbatką raczej ostrożnie, więc jak już to tylko słaba. Szukam więc alternatywnych napojów dla kobiet w drugim trymestrze. Woda mineralna może się znudzić po pewnym czasie, jak się pewnie domyślacie. :-) Czy soki domowej roboty można pić bez ograniczeń? To samo z kawą zbożową? Ktoś wie?
ryska

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 6:12 pm

Postprzez lolnik Śro Lut 10, 2016 2:25 pm

Wiele osób zastanawia się czy homeopatia jest formą medycyny domowej czy niekonwencjonalnej. Dosłownie znaczy tyle, co „podobna choroba” (z łacińskiego Homois pathos). Od początku towarzyszy jej krytyka sceptyków porównująca ją do placebo. Pierwszy raz z lekiem homeopatycznym spotkałam się w czasach komuny gdy taki lek przepisano mojemu dziecku. Przeziębiono go jeszcze na porodówce, a potem choroby pojawiały się bardzo często. Praktycznie przez pierwszy rok swojego życia nie było antybiotyku który by nie brał. Wówczas postanowiliśmy pojechać do pani profesor pediatrii. Nie pamiętam już je nazwiska, ale wizyta była bardzo droga. Zaleciła nam lek homeopatyczny uodparniający. Na szczęście udało nam się go dostać z pomocą naszego proboszcza. Nie wiem czy nasze dziecko wyrosło z chorób, czy ten lek był tak dobry, ale po prostu jego choroby zakończyły się mimo że chodził do żłobka.
Niedawno przy przeziębieniu u wnuczka lekarka zapisała lek homeopatyczny o nazwie oscillococcinum - http://oscillo.pl/produkt/wskazania-i-postac/ . Okazało się że jest on robiony z podrobów kaczki berberyjskiej. Przypomniało mi się że moja babcia oprócz czosnku i mleka z masłem i miodem, dawała mi na przeziębienia właśnie rosół z kaczki z dużą ilością wątróbki. Może homeopatia to nie jest medycyna niekonwencjonalna, ale po prostu naturalna.
Co o tym myślicie ?
lolnik

Dołączenie: Śro Lut 10, 2016 2:16 pm

Postprzez trofsobolix Śro Sie 10, 2016 3:19 pm

Domowe sposoby na katar:

Pachnąca kąpiel. Do wanny z ciepłą wodą dodaj 2 krople olejku lawendowego, 5 kropli eukaliptusowego oraz po kropli rozmarynowego, miętowego i melisowego. Wejdź do wanny na 20 minut. Potem wytrzyj się ręcznikiem (nie spłukuj ciała!) i wskocz do łóżka.
Syrop z czerwonej kapusty. Przepuść kapustę przez sokowirówkę, tak by uzyskać szklankę soku. Zagotuj płyn. Gdy przestygnie, dodaj 0,5 szklanki miodu. Wymieszaj. Pij po łyżeczce 3–4 razy dziennie.
Inhalacje. Wlej do miski litr wrzątku, wpuść 7 kropli olejku sosnowego lub lawendowego. Pochyl się, przykryj głowę ręcznikiem, tak żeby para nie uciekała na boki. Oddychaj głęboko przez nos mniej więcej 5 minut.
Akupresura. By złagodzić odruch kichania i udrożnić drogi oddechowe, uciskaj (ok. 2 minut) opuszkami palców punkty znajdujące się u nasady skrzydełek nosa (po zewnętrznej stronie), następnie punkt nad nosem – pośrodku, między brwiami.
trofsobolix

Dołączenie: Wto Lip 05, 2016 4:04 pm

Postprzez marroni Wto Gru 20, 2016 5:45 pm

Szukacie dobrej jakości preparatów na wzmocnienie włosów ? Z własnego doświadczenia mogę wam polecić genialnej jakości olejki do włosów http://olejowaniewlosow.org które bardzo wzmacniają włosy i powodują że są one zdrowe i lśniące. Olejowanie włosów jest coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach, daje niesamowite rezultaty i jest dość tanie !
marroni

Dołączenie: Śro Lis 30, 2016 3:52 pm

Postprzez tetrus Wto Sty 10, 2017 1:49 pm

Z racji swojego zawodu ( detektyw ) nie mogę pozwolić sobie na chorowanie, więc najlepiej na mnie działa czosnek z miodem i gorącym mlekiem.
tetrus

Dołączenie: Wto Sty 10, 2017 1:24 pm

Postprzez kondziax Śro Lut 08, 2017 5:12 pm

imbir do herbaty też super!
kondziax

Dołączenie: Wto Lut 07, 2017 9:06 pm

Postprzez cytrynka121 Pon Mar 20, 2017 9:23 pm

Dużo czosnku, syrop z cebuli i grzane wino:D
cytrynka121

Dołączenie: Pon Mar 20, 2017 9:22 pm

Następna

Powróć do Twój poradnik domowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ