Udany urlop z biurem podróży - czytaj umowy

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Postprzez Redakcja Pią Cze 26, 2009 9:40 am

Uważne czytanie umów, sprawdzanie uprawnień i znajomość własnych praw. To najważniejsze warunki udanego urlopu z biurem podróży.

- Powinno ono być zarejestrowane w urzędzie marszałkowskim, tam również są odnotowane wykreślenia ze spisu licencjonowanych biur podróży. Warto też znać postanowienia tak zwanej karty frankfurckiej - podpowiada Anna Sroka, powiatowy rzecznik konsumentów w Wałbrzychu.

Prawa konsumentów w tej dziedzinie reguluje ustawa o usługach turystycznych z 1997 roku.

Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop - to roszczenie z którym coraz częściej występują klienci biur podróży. Turyści domagają się rekompensaty, gdy ich zdaniem nie wypoczęli, tak jak planowali, chociaż pozornie biuro wywiązało się z umowy.

- Rozpatrujemy sprawę klientki, która musiała wracać do domu z

powodu rzekomo zagrażającej wojny - mówi Anna Sroka.

Według rzecznika konsumentów, klientka ma szansę wygrać sprawę z biurem podróży w sądzie.

Czytaj więcej na: Udany urlop z biurem podróży - czytaj umowy
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Udany urlop z biurem podróży - czytaj umowy

Postprzez skrętka Wto Sie 28, 2012 1:04 pm

Ilość firm które padły w tym roku z powodu zamieszania z Amber Gold chyba zaskoczyła nie tylko Biura Turystyczne, ale i najbardziej wybrednych klientów. Opinia o Polskich firmach turystycznych które nie płaca za usługi hotelom jest tak powszechna że w Tunezji przestano myć szklanki, które podaje się Polakom. Nie chodzi tu bynajmniej o trzy gwiazdkowy hotelik bez basenu, ale pięciogwiazdkowe All Inclusive w Monastyrze. O brudnej pościeli nie zmienianej też warto tu wspomnieć. Myślę że spokojnie można zapomnieć o wycieczkach w tamte rejony. W sprawie Amber Gold to z jednej strony szkoda trochę ludzi, jednak z drugiej to jak chce się kupić złoto to lepiej to zrobić w mennicy. Może złoto to niezbyt pewny interes ale jak się kupi w dobrej cenie srebro można już zarobić na wakacje. Z pewnością jednak jak kupować to na fakturę z depozytem w mennicy, a nie u babci Hermaszewskiej by trzymała to pod pierzyną.
skrętka

Dołączenie: Wto Sie 28, 2012 12:32 pm

Postprzez książ Sob Lip 16, 2016 8:53 pm

Od lat nasze wakacje są dopasowane do naszego domownika, a w zasadzie domowniczki, bo to sunia. Od 13 lat jest z nami i nie wyobrażam sobie by ją podrzucić znajomym, Czy dać do hotelu dla psów. Taka "przyjemność" to 20 - 70 zł ( https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla- ... ie-podroze ) i to dodatkowo trzeba dać jedzenie. Wystarczy pójść i zobaczyć jak wyglądają warunki w "hotelach dla psów". Klatki metalowe na dworze mniejsze od naszego pokoiku psa. Pobyty z psem w pensjonatach, na prywatnych kwaterach kempingach to maksymalnie 50 zł lub 20 Euro w hotelach 4 gwiazdkowych. Jednak nie pamiętam bym kiedykolwiek za to płaciła.
książ

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 11:40 am

Postprzez pepitek Czw Sie 04, 2016 9:44 pm

Do tej pory bagatelizowałem ubezpieczenie podróżne na wypadek choroby. Jadąc z biura jest się chyba ubezpieczonym, a na wyjazdy prywatne najczęściej o tym zapominałem. Kolega z pracy powiedział mi że to niepotrzebne niedbalstwo. Przecież to nic nie kosztuje! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA. EKUZ może zostać wydana wyłącznie osobom, które posiadają prawo do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych zgodnie z przepisami krajowymi, w tym osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego.
W internecie jest wzór wniosku, potem 10 minut w kolejce w NFZ-ecie. Można też zamówić pocztą wysyłając mailem.
Więcej informacji znajdziecie na : https://www.doz.pl/czytelnia/a12572-Kar ... _wakacjach
Image
pepitek

Dołączenie: Wto Mar 10, 2015 12:41 pm

Postprzez lucek Nie Sty 15, 2017 4:28 pm

Zamawiając bilety lotnicze, pobyt w hotelu, korzystając z oferty "First Minute" w biurze podróży musimy dawać zaliczki, a nawet przedpłaty w całości. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Jak to napisała Redakcja w umowach najczęściej w takich przypadkach nie mamy prawa do zwrotu pieniędzy. Możemy jednak uniknąć straty ubezpieczając się na taką ewentualność. Takie ubezpieczenie oferuje nam towarzystwo ubezpieczeniowe Europa - http://tueuropa.pl/koszty-rezygnacji.htm . W tym towarzystwie jest wiele oryginalnych ubezpieczeń. Między innymi ubezpieczenie dla rowerzystów.
lucek

Dołączenie: Nie Sie 07, 2016 7:03 pm

Postprzez jasiekjas Pon Maj 22, 2017 3:25 pm

Ubezpieczenie to podstawa niestety ludzie zbyt często to bagatelizując a niestety przyszłości nie przewidzimy
jasiekjas

Dołączenie: Pon Maj 22, 2017 3:13 pm

Postprzez Al Capone Czw Lis 02, 2017 2:44 pm

Umowy zawierane z biurami podróży rzeczywiście warto jest czytać, bo nieraz zdarzały się oszustwa lub po prostu wycieczka nie wyglądała tak, jak miała wyglądać. Ja od jakiegoś czasu organizuję wszelkie wyjazdy na własną rękę i przynajmniej wiem, że jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie to tylko i wyłącznie moja wina. Samemu można zorganizować dużo bardziej atrakcyjną wycieczkę, w przypadku której plan zwiedzania nie będzie tak napięty. W tym roku byłem na podróży po Europie. Sporo podróżowałem pociągami i bardzo mi się podobało. Nawet bilety są dostępne dzisiaj w rozsądnych cenach. Za pośrednictwem dystrybutora biletów http://europodroze.pl/ kupiłem wygodnie bilety i sporo zaoszczędziłem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się zorganizować podobny wyjazd. ;)
"A smile can get you far, but a smile with a gun can get you further."
Al Capone

Dołączenie: Czw Lip 06, 2017 9:09 am

Postprzez kasiag Czw Gru 14, 2017 9:00 pm

Myślę, że nie tylko umowy zawierane z biurami podróży, ale ogólnie wszystkie umowy, które zawieramy warto dokładnie przed podpisaniem przeczytać.
Witam, polecam magnez b6
kasiag

Dołączenie: Czw Gru 14, 2017 8:54 pm

Postprzez Pakoslaw43 Pon Sty 21, 2019 9:39 am

Czy ktoś z Was był w salt mines cracow? Warto wybrać się w to miejsce czy może lepiej sobie odpuścić? Nie wiem co tam w ogóle jest fajnego do zwiedzania.
Pakoslaw43

Dołączenie: Wto Lis 06, 2018 7:20 pm

Postprzez krzesimir Pią Lut 15, 2019 7:34 pm

Najpierw z powodu psa omijaliśmy biura podróży szerokim kołem. Nie było po prostu z kim zostawić psiaka w czasie wakacji, a i wakacje bez psa wydawały nam się zbyt egoistyczne. Teraz, gdy go nie ma z nami przyzwyczailiśmy się by jeździć w wakacje prywatnie. Mamy swój ulubiony apartament nad Adriatykiem, a alternatywnie jeździmy do przyczepy ustawionej bezpośrednio na plaży. To wersja dla leniwych. Nie trzeba się nigdzie przemieszczać tylko opalanie i kąpiel w morzu.
------------------------------------------------
Artemix - opakowania do kwiatów i celofan Łódź - http://www.artemix.biz
krzesimir

Dołączenie: Pon Lip 14, 2014 3:43 pm

Następna

Powróć do Twój poradnik domowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ