Stowarzyszenie Cyrenejczyk w Świebodzicach

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Czw Cze 18, 2009 2:31 pm

W Świebodzicach powstało nowe stowarzyszenie. Nosi nazwę "Cyrenejczyk" - od biblijnego Szymona z Cyreny, który pomagał nieść krzyż Chrystusowi. - Tak my chcemy pomagać starszym, schorowanym ludziom nieść krzyż cierpienia, choroby, a czasami zwykłej samotności - mówi Jan Horodecki, prezes stowarzyszenia.

Wśród wielu celów, jakie sobie postawiło nowe stowarzyszenie, jest włączenie się w utworzenie i pomoc w prowadzeniu Domu Złotego Wieku w Świebodzicach. Ma to być dom, w którym swoją bezpieczną przystań znajdą ludzie w jesieni życia, osoby którym warunki życiowe lub rodzinne nie pozwalają aby zostali w swoich dotychczasowych miejscach zamieszkania. Ośrodek będzie oferował zarówno wsparcie medyczne, poprawiające fizyczną jakość życia jak i opiekę duchową. - Chcemy, by zarówno życie, jak i odchodzenie, były godne i nie samotne - dodaje Jan Horodecki.Czytaj więcej na: Stowarzyszenie Cyrenejczyk w Świebodzicach
Redakcja
 
Posty: 11263
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Stowarzyszenie Cyrenejczyk w Świebodzicach

Postprzez Kamil4434 Pon Sty 07, 2019 8:37 am

Moim zdaniem jak ludzie pomagają innym ludziom to jest bardzo dobrze.To powinna być norma dla wszystkich ludzi na świecie.
Kamil4434
 
Posty: 1
Dołączenie: Pon Sty 07, 2019 8:34 am


Powróć do PomagamyKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron