SLD przeciw komercjalizacji

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Wto Gru 18, 2012 9:40 amRadni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego zrzeszenie pod szyldem Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie poprą projektu komercjalizacji szpitala. Zapewnił o tym Marek Dyduch, który uważa, że takie przekształcenie odbije się negatywnie na samych pacjentach. SLD uważa, że w obecnym kształcie dyrekcja szpitala posiada wszystkie instrumenty by racjonalnie zarządzać placówką publiczną. Komercjalizacja szpitala doprowadzi zdaniem radnego sejmiku województwa dolnośląskiego do pogorszenia w dotarciu do świadczeń narodowego funduszu zdrowia. - To nic innego jak przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego, która rządzi się swoimi prawami. Nie może na przykład się świadomie zadłużać, a z tego tytułu mogą się pojawić komplikacje – mówi Marek Dyduch. 

Autor:

Czytaj więcej na: SLD przeciw komercjalizacji
Redakcja
 
Posty: 11215
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: SLD przeciw komercjalizacji

Postprzez ryska Nie Gru 22, 2013 2:34 pm

Czemu ci co najczęściej wyłącznie korzystają z prywatnej służby zdrowia bronią ją przed innymi. Trochę to przypomina czasy komuny i możliwość wejścia do sklepu od tyłu, ale tak by inni nie mogli wchodzić. Przecież wiadomo że publiczna służba zdrowia dostaje coraz więcej pieniędzy i coraz więcej ich marnotrawi. Coraz więcej osób korzysta z niepublicznych ośrodków zdrowia nawet o tym nie wiedząc. Zgadzam się by w okresie przejściowym szpitale kliniczne były finansowane przez państwo, ale tylko do czasu, gdy nie przejmą je uczelnie medyczne. Od ponad pięciu lat mamy w Wałbrzychu Centrum Medicover. Mają tam między innymi specjalistów kardiologów, coś co nie udało się zabezpieczyć w tym roku urzędnikom MZ i NFZ. Oni nie chcą żadnych rewolucji, wystarczy im nie przeszkadzać. Mają już własne systemy ubezpieczenia zdrowotnego skierowanego do zakładów pracy. Mają system pozyskiwania środków by leczenie prywatne nie oznaczało drogo. Jak to się ma do dzisiejszej wypowiedzi Pana Halickiego w TVN by zabronić prywatnej służbie zdrowia leczenia tam gdzie są ośrodki państwowe ?? Może go nie zrozumiałam ale ten pan jest gorszy od pomysłów wszystkich innych nawiedzonych uzdrowicieli służby zdrowia.
ryska
 
Posty: 16
Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 6:12 pm

Re: SLD przeciw komercjalizacji

Postprzez damian77 Pon Lip 09, 2018 12:03 pm

W polityce tak naprawdę rządzą kierownictwa każdej partii w sejmie. Posłowie którzy przychodzą do telewizji mówią tylko to co im każe kierownictwo mówić.
damian77
 
Posty: 5
Dołączenie: Pon Lip 09, 2018 11:55 am


Powróć do PolitykaKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron