Remontujesz - zyskujesz

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Postprzez Redakcja Czw Lis 15, 2012 12:44 pm

Zakończyła się procedura kwalifikacyjna w ogłoszonym przez Burmistrza Szczawna-Zdroju konkursie dla wspólnot z terenu gminy pt. „Remontujesz - Zyskujesz”. W konkursie mogły wziąć udział wspólnoty mieszkaniowe nieruchomości budynkowych znajdujących się w granicach administracyjnych Szczawna-Zdroju, które w latach 2007-2011 przeprowadziły remont części wspólnych nieruchomości za kwotę nie mniejszą niż 100.000 złotych. Celem konkursu było aktywizowanie wspólnot mieszkaniowych do podejmowania działań mających na celu poprawę wyglądu i stanu technicznego budynków, a także kształtowanie postaw współodpowiedzialności mieszkańców za wizerunek miasta i promowanie dobrych praktyk. Komisja odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu dokonała weryfikacji złożonych wniosków w dwóch etapach - pierwszym poprzez ocenę formalną wniosków i drugim poprzez ocenę prac w nieruchomości budynkowej. W części pierwszej Komisja dokonała oceny formalnej 20 zgłoszonych wniosków, 18 zakwalifikowano do dalszej weryfikacji. W drugim etapie prac, Komisja dokonała sprawdzenia złożonej dokumentacji.

Autor:

Czytaj więcej na: Remontujesz - zyskujesz
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Remontujesz - zyskujesz

Postprzez misi3k Śro Lis 15, 2017 8:33 am

hej, ostatnio remontowałem swoje mieszkanie. Dużo jeździłem po sklepach budowlanych i elektrycznych. Wpadłem na pomysł, żeby założyć system alarmowy do mieszkania. Żona często narzekała, że się boi być sama w domu lub zostawiać dom podczas wakacji. Zakupiliśmy fajny system składający się z Zestawu Dione Basic. Tutaj możecie poczytać o nim https://sklep.ochronadione.pl/produkt/z ... one-basic/ dzięki nowej technologii można nim sterować za pomocą telefonu z dowolnego miejsca na świecie. Szybko reaguje i pozwala na natychmiastowe wezwanie pomoc :)
polecam system alarmowy tego typu to skarb!
misi3k

Dołączenie: Śro Gru 07, 2016 11:59 am

koszty inwestycji a klauzula obejścia prawa

Postprzez krzesimir Nie Sty 07, 2018 6:35 pm

Prowadzenie remontów, inwestycje powodują generację kosztów. Mam sporo obaw co do ich interpretacji. Musimy mieć świadomość że w życie weszła tak zwana klauzula obejścia prawa . Niby nic. niby ma służyć walce z nieuczciwymi podatnikami którzy bez uzasadnienia korzystają z odpisów podatkowych w celu nie płacenia należnych podatków. Nie wiem kiedy kiedy koszty są uzasadnione, kiedy nie. Sądząc po tym co się dzieje to wystarczy podpaść by najpierw zabroniono nam dokonywania odpisów od podatków a potem wszedł komornik i zabrał nam naszą firmę, mienie ruchome i dom.
Nie możliwe to poczytajcie artykuł >>Inwigilacja MSP. Klauzula obejścia prawa podatkowego (GAAR)<< na blogu o działalności gospodarczej >>Zasady ogólne<< - http://www.zasadyogolne.info/2017/12/inwigilacja-msp-klauzula-obejscia-prawa.html .
krzesimir

Dołączenie: Pon Lip 14, 2014 3:43 pm

Postprzez tados Sob Mar 03, 2018 6:10 pm

szkoda ze moj remont dalej trwa !
tados

Dołączenie: Sob Mar 03, 2018 5:49 pm

Postprzez BiankaI Wto Mar 27, 2018 2:43 pm

Jak masz już dość remontu to może architekt wnętrz to dla Ciebie dobra opcja? Ja miałam dość zanim zaczęłam :D I jestem bardzo zadowolona, ze postawiłam na profesjonalistów.
BiankaI

Dołączenie: Śro Sty 17, 2018 12:47 pm

Postprzez misi3k Czw Maj 10, 2018 8:46 am

hejka,
polecić mogę doskonałe i wydajne produkty budowlane od benmaru - http://benmar.com.pl/chemia-budowlana.html ich towar jest wysokiej jakości i mają często promocje, dzięki nim żyjemy na wysokim poziomie nie martwiąc się o jutro :)
misi3k

Postprzez Miami89 Czw Maj 24, 2018 7:21 am

A wiecie, że na terenach pustynnych położonych pomiędzy Abu Dhabi, a Dubajem, powstaje zamknięte i niezależne energetycznie miasto przyszłości Masdar City o pow. 6km2 ? Tak zwane Smart City https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-m ... to-masdar/. Ponoć w takim miejscu ludzie mają być szczęśliwsi, mają żyć w zdrowym środowisku.
Miami89

Dołączenie: Pią Maj 04, 2018 6:52 pm

Postprzez misi3k Śro Cze 20, 2018 2:24 pm

hej,
nam zależało na kupnie wyremontowanego na 100% mieszkania, mamy 2 małych dzieci i zależy nam na czystości. Tutaj https://askdom.pl/sprzedaz/mieszkania/bialystok w końcu znaleźliśmy piękne mieszkanie w Białymstoku :) polecam !!
misi3k

Postprzez papaver Pią Lip 06, 2018 2:14 pm

Myślę, że więcej można zyskać kupując nowe mieszkanie niż remontując starą ruderę ;)
papaver

Dołączenie: Pon Cze 18, 2018 3:41 pm

Postprzez mirek444 Pią Sie 03, 2018 6:17 am

Ostatnio jak remontowałem dom to odkryłem że mam dużo szczurów.Na szczęście z tym problemem poradzili się zwalczanie pluskwy .
mirek444

Dołączenie: Pią Sie 03, 2018 6:13 am

Następna

Powróć do Twój poradnik domowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ