Kruczkowski odpiera zarzuty Dyducha

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Pon Kwi 04, 2011 2:45 pm

Z publicznych wypowiedzi Marka Dyducha, Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wynika, że w 2002 roku Wałbrzych dysponował kwotą 17,5 mln zł, za którą można było kontynuować budowę wschodniego odcinka obwodnicy.
Tymczasem nowo wybrany Prezydent Piotr Kruczkowski zastał w kasie Urzędu Miejskiego zaledwie 19 tys. zł z 10-milionowego kredytu, podczas gdy magistrat wydawał dziennie około 1 mln zł. Sprawą najpilniejszą do załatwienia było ratowanie zrujnowanych finansów miasta i zaspokojenie żądań komornika. Problemem był nawet zakup papieru do rąk.
Fikcją jest również kwota 200 mln zł, które zdaniem Marka Dyducha Prezydent mógł przeznaczyć na budowę obwodnicy zachodniej. Nigdy nie było takich pieniędzy zarezerwowanych na ten cel. Ponadto od 1 stycznia 2003 roku Wałbrzych utracił prawa grodzkie. Tym samym miasto straciło kontrolę nad inwestycją na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Taka sytuacja utrzymuje się do dziś.
Warto dodać, że zarówno sytuacja finansowa miasta z 2002 roku, jak i utrata praw grodzkich była efektem działań ekipy rządzącej ściśle związanej z ówczesnym Posłem Markiem Dyduchem.

Autor:

Czytaj więcej na: Kruczkowski odpiera zarzuty Dyducha
Redakcja
 
Posty: 11216
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Powróć do PolitykaKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron