Prezydenta Wałbrzycha walczy o obwodnicę

Polityka, politycy, partie polityczne w Walbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Pią Kwi 01, 2011 10:48 am

Prezydent Piotr Kruczkowski skierował pismo do wszystkich Parlamentarzystów naszego okręgu wyborczego: Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, Anny Zalewskiej, Moniki Wielichowskiej, Tomasza Smolarza, Zbigniewa Chlebowskiego, Henryka Gołębiewskiego, Stanisława Jurcewicza, Romana Ludwiczuka, Jakuba Szulca i Waldemara Wiązowskiego. Domaga się w nim mobilizacji i energicznych działań w sprawie budowy obwodnicy.
Jedną z najważniejszych potrzeb Wałbrzycha jest budowa obwodnicy oraz remont drogi nr 35, drogi krajowej o najgorszej w Polsce nawierzchni w obrębie miasta.
Niebawem minie czwarta rocznica podpisania Deklaracji „Wałbrzych na Zachodzie”, w której Parlamentarzyści z naszego regionu oraz Prezydenci Wałbrzycha podjęli zobowiązanie wspólnych działań na rzecz pilnej realizacji zachodniego odcinka obwodnicy w naszym mieście.
Starania te nie zakończyły się jeszcze powodzeniem, ale nigdy nie byliśmy tak blisko spełnienia naszych planów. Obwodnica została zaprojektowana, a Minister Cezary Grabarczyk osobiście gwarantował w Wałbrzychu rychłe rozpoczęcie budowy i przedsięwzięcie znalazło się na liście rezerwowej Ministerstwa Infrastruktury.
Decyzja o budowie obwodnicy uzależniona jest od oszczędności przetargowych na innych drogach . Wiadomo już, na przykładzie drogi S3 w okolicach Gorzowa, że te oszczędności liczone są w setkach milionów złotych. Tym bardziej powinniśmy być zdeterminowani i zjednoczeni we wspólnej inicjatywie na rzecz radykalnej poprawy układu komunikacyjnego Wałbrzycha.
Jestem przekonany, że podziały polityczne należy porzucić, gdy mówimy o interesie Mieszkańców Wałbrzycha i Regionu, który ze sprawną siecią drogową będzie się rozwijał szybciej.
Okres przedwyborczy jest świetnym czasem na rozliczenie się ze złożonych obietnic. Jest świetnym czasem na konkretne i skuteczne działanie. Dlatego nalegam na mobilizację i energiczne działania. Dziś obwodnica powinna być dla nas najważniejszym priorytetem. Stoimy w obliczu wielkiej szansy, której nie możemy zmarnować.

Autor:

Czytaj więcej na: Prezydenta Wałbrzycha walczy o obwodnicę
Redakcja
 
Posty: 11216
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Powróć do PolitykaKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron