Zwolnienie z powodu opieki nad chorym dzieckiem

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Postprzez Redakcja Pon Lut 22, 2010 2:53 pm

Jeżeli jesteś osobą pracującą, Twoje dziecko zachoruje, a nie masz komu powierzyć nad nim opieki przysługuje Ci tak zwane zwolnienie z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem. Takie zwolnienie przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi lub opiekunowi, którego dziecko nie ukończyło 14 roku życia.

Autor: Iza

Czytaj więcej na: Zwolnienie z powodu opieki nad chorym dzieckiem
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Zwolnienie z powodu opieki nad chorym dzieckiem

Postprzez piesek_wch Nie Kwi 15, 2012 9:37 pm

€uropejski Program Ochrony Prawnej TEMIDA zapewnia swoim uczestnikom nieodpłatną pomoc prawną w sprawach cywilnych, karnych, wykroczeniowych, karno-skarbowych, podatkowych i administracyjnych.

Współpracujemy z najlepszymi adwokatami i radcami prawnymi, dla Ciebie wywalczymy najwyższe odszkodowania!

Skontaktuj się z Nami : 535 945 871
piesek_wch

Dołączenie: Śro Mar 31, 2010 11:34 am

Postprzez dariusz221 Pon Wrz 10, 2018 12:25 pm

Tak naprawdę to bardzo rzadko pracownicy w Polsce wykorzystują taki urlop.Znam się trochę na pracownikach to piszę.
dariusz221

Dołączenie: Pon Wrz 10, 2018 12:19 pm

Postprzez Kamila38 Śro Cze 05, 2019 8:18 pm

Tak to prawda, można takie zwolnienie/opiekę na dziecko uzyskać. Syn skręcił kostkę i musieliśmy skorzystać z prywatnie rehabilitacja łódź Specjaliści tam pracujący, bardzo szybko udzielili nam pomocy i wypisali L4. jestem bardzo zadowolona z ich profesjonalnych usług
Kamila38

Dołączenie: Pon Gru 03, 2018 10:36 am

Postprzez pieknyolek Wto Lip 09, 2019 8:24 am

pieknyolek

Dołączenie: Śro Mar 13, 2019 11:36 am

Postprzez Gondolier Pią Paź 30, 2020 11:48 am

Takie zwolnienie jest zazwyczaj zbawieniem dla osób, które nie mają z kim zostawić dziecka. Znajomi mieli taką sytuację, że dziecko im się strasznie pochorowało, miesiąc nie mogło wyzdrowieć, bo jak już było lepiej to znowu się nagle pogarszało, no i musieli ciągle brać z pracy zwolnienie, żeby się synem zająć. A co ciekawe, lekarz mówił, że bardzo możliwe, że dziecko tak chorowało przez powietrze w domu, tzn. znajomi bali się wietrzyć mieszkanie, żeby dziecka nie zawiało i przez to wszystkie te bakterie i zarazki cały czas gdzieś tam krążyły. W ogóle to jest straszne ile się ich znajduje WSZĘDZIE, dosłownie. Ostatnio trafiłem na https://sensis.pl/nie-chcesz-wiedziec-c ... c-posciel/ i się przeraziłem, że coś takiego jest w naszej pościeli
Gondolier

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 9:44 am

Postprzez Borys17 Wto Sie 24, 2021 9:14 am

dariusz221 napisał(a):Tak naprawdę to bardzo rzadko pracownicy w Polsce wykorzystują taki urlop. Znam się trochę na pracownikach to piszę.

Zdecydowanie muszę przyznać Ci rację. pozdrawiam serdecznie.

Dołączenie: Śro Maj 29, 2019 3:06 pm

Postprzez Aneta.Bieńkowska Nie Paź 10, 2021 11:54 am

Ja brałam zwolnienie jak jeździłam z córką do centrum rehabilitacji w Gdańsku. Nie było problemu, po prostu możesz poprosić lekarza, żeby wystawił Ci zwolnienie, albo możesz w ostateczności wziąć opiekę na dziecko. Masz trochę godzin do wykorzystania w roku jeżeli pracujesz na umowie o pracę.
Aneta.Bieńkowska

Dołączenie: Śro Mar 10, 2021 3:03 pm

Postprzez Daniel78 Śro Paź 13, 2021 7:56 pm

Z tymi zwolnieniami to tak bym nie ryzykował, lepiej wziąć po prostu urlop lub opiekę na dziecko.
Daniel78

Dołączenie: Wto Paź 12, 2021 5:42 pm

Powróć do Twój poradnik domowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ