Ten pies miał szczęście

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Pon Sie 11, 2014 10:09 am

Chciał oddać amstaffa do schroniska, bo pies jest zazdrosny o dziecko i robi się niebezpieczny. Ponieważ w schronisku wszystkie boksy były zajęte, pracownicy zaproponowali, aby umieścić na stronie internetowej schroniska informacje o bezpłatnej możliwości przekazania amstaffa „dobrym ludziom”. Właściciel psa nie przystał na propozycję. Kilka godzin później zwierzę znaleziono przywiązane do latarni...

Autor:

Czytaj więcej na: Ten pies miał szczęście
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Ten pies miał szczęście

Postprzez rita Pon Lut 15, 2016 9:32 pm

Żałosne i żenujące - chciałoby się powiedzieć. Nigdy nie zrozumiem, co takie osoby mają w głowie. Po pierwsze po co się decyduje na psa? Opieka nad jakimś zwierzęciem (obojętnie czy to są rybki czy pies) wymaga jednak jakiejś analizy - czy dam radę, czy podołam obowiązkom, oczywiście nasze plany weryfikuje życie - ale pewne rzeczy jednak da się zaplanować... Można sprawdzić cechy charakteru czy usposobienia psa, choćby na stronie typu: [http://www.psy.elk.pl/rasypsow/] poczytać trochę o danej rasie, zapytać kogoś kto ma podobne zwierze. O losie, ale to że nie chciał oddać komuś psa bezpłatnie, a wolał zostawić go przy latarni - jeśli już to mógł puścić go wolno przecież. Nie chce nikogo oceniać, ale nasuwa mi się jedno słowo - masakra! Co to za typek?
rita

Dołączenie: Sob Mar 08, 2014 6:36 pm

Postprzez lucek Nie Sie 07, 2016 7:10 pm

Takie podejście niestety nie jest wcale takie bardzo odosobnione. Przecież ludzie często porzucają psy w workach na drogach, wyrzucają z pędzącego auta i tak dalej... Nasz polska, codzienna rzeczywistość. Możesz siedzieć obok kogoś na ławeczce w parku, a za chwilę może się okazać że ten człowiek skatuje psa na klatce schodowej. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, mam wrażenie że jesteśmy (jako naród) jakoś wewnętrznie zakłamani, do kościoła chodzimy w niedzielę, ale "diabła" mamy za skórą. Jest milion wyjść z takiej sytuacji - nawet najbardziej podbramkowej, nie trzeba się zachowywać JAK POTWÓR. Można dać ogłoszenie ot choćby na http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska ... dam-psa/0/ czy nawet puścić psa wolno. Można przywieść do schroniska, można - jak się chce.
lucek

Dołączenie: Nie Sie 07, 2016 7:03 pm

Postprzez malwina Pią Paź 14, 2016 4:30 pm

Eh nie rozumiem takich ludzi.. Szkoda słów
Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl
malwina

Dołączenie: Pią Paź 14, 2016 3:56 pm

Postprzez stachu555 Sob Wrz 08, 2018 7:28 am

Tak samo nie rozumiem takich ludzi co tak robią. Dla mnie jest to po prostu tragedia i niekiedy to nawet brak słów na takie zachowania.
stachu555

Dołączenie: Sob Wrz 08, 2018 7:24 am

Postprzez karol3332 Nie Wrz 08, 2019 8:06 am

Moim zdaniem to bardzo dobrze że ten pies miał szczęście.
karol3332

Dołączenie: Nie Wrz 08, 2019 8:04 am

Postprzez Eriko Wto Lut 04, 2020 2:51 pm

Ludzie naprawdę nie mają serca dla zwierząt.
Eriko

Dołączenie: Pią Sty 31, 2020 2:30 pm
Miejscowość: Nowe Skalmierzyce

Postprzez Qui Czw Lip 02, 2020 2:20 pm

I really love dogs and I am sure that these are best friends! They are different. It is small and large, shaggy and smooth-haired. A dog can be with a pedigree, or it can be a simple cur. But, after all, she is also a friend of a person who wants his attention and care. There is a song about a dog being a bite only from a dog’s life. So I think that they are all good, but when a person does evil, then the animal will respond with evil. Although it happens that a lot of grief has been borne by an animal, it still believes in human kindness! I want no stray dogs in the world. For the state to take care of homeless animals, create shelters. Then there will be no evil and hungry dogs! But for this I buy such food for dogs Natural Balance L.I.D. Limited Ingredient Diets Sweet Potato & Venison Formula Grain-Free Dry Dog Food
Qui

Dołączenie: Śro Sie 28, 2019 11:45 pm

Postprzez pogodynka Pią Lip 31, 2020 4:34 pm

To naprawdę straszne co ludzie wyprawiają z tymi biednymi bezbronnymi stworzeniami. :( Sama mam psa i nie potrafiłabym tak zrobić. :(( W dodatku staram się go rozpieszczać jak tylko mogę, więc teraz w sklepie https://cziko.com.pl/ zamówię mu smakołyki.
pogodynka

Dołączenie: Wto Lip 02, 2019 5:00 pm

Powróć do Pomagamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ