Powietrze w Wałbrzychu

Akcje ekologiczne, ekologia w Wałbrzychu i okolicach. Dbaj o środowisko naturalne.

Postprzez Redakcja Wto Sie 12, 2014 12:33 pm

Program „Powietrze” to z kolei czwarty obszar planu „Zielony Wałbrzych 2020”. Powietrze w Wałbrzychu jest najbardziej czyste spośród wszystkich miast w Polsce, liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Jakość powietrza uległa poprawie przez ostanie 15 lat w wyniku modernizacji zakładów koksowniczych i zamknięcia kopalń. Problem jednak stanowi pył zawieszony PM10, który przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza. Spowodowane jest to pyłem ulicznym i z powierzchni pól, ogrzewaniem węglowym oraz poprzemysłowymi terenami. Występuje niska emisja, ponieważ przekroczone zostały normy czystego powietrza.

Autor:

Czytaj więcej na: Powietrze w Wałbrzychu
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Powietrze w Wałbrzychu

Postprzez zigniew22 Pon Cze 18, 2018 6:15 am

Tak naprawdę to ja nie jestem pewny czy ten program zadziała w Wałbrzychu. Po innych miastach są inne programy i one bardziej pomagają.

Dołączenie: Pon Cze 18, 2018 6:12 am

Postprzez edek23a Pon Cze 18, 2018 2:57 pm

Nie wiem gdzie mogę kupić jakieś dobre instalacje sanitarne. Może ktoś z Was zna jakąś firmę, która posiada takie oferty? Będę wdzięczny za każdy namiar, ponieważ nie znam się na tym kompletnie.
edek23a

Dołączenie: Pon Cze 18, 2018 12:10 pm

Postprzez ikar Sob Sie 25, 2018 1:26 pm

Nie ma co zaraz na powietrze narzekać, gorzej będzie w okolicach października - wiadomo.
ikar

Dołączenie: Czw Sie 23, 2018 2:45 pm

Postprzez MonikaU Pią Lis 01, 2019 1:58 pm

Niestety ale nadchodzi sezon zimowy i na pewno powietrze nie będzie dobrej jakości przez wszechobecny smog. Ja już zaopatrzyłam się w oczyszczacz powietrza zdrovi.pl aby mieć w mieszkaniu gdzie przebywam zdrowe i czyste powietrze nadające się do oddychania.
MonikaU

Dołączenie: Nie Paź 21, 2018 7:09 pm

Postprzez zofialipska Czw Lis 14, 2019 10:56 am

Zanim sie kupi oczyszczacz warto sprawdzić ranking oczyszczaczy powietrza https://www.airnaturel.pl/ranking-oczys ... powietrza/ żeby dowiedzieć się, jakie modele sa polecane przez specjalistów i użytkowników
zofialipska

Dołączenie: Czw Lis 14, 2019 10:53 am

Postprzez lipka75 Czw Lut 06, 2020 11:35 am

nie koniecznie ranking... bardziej poradnik jak dobrać urządzenie do pomieszczenia, bo co z tego jak oczyszczacz będzie super, a "za mały" jak na mój pokój i sobie nie będzie radził :)
lipka75

Dołączenie: Czw Lut 06, 2020 10:28 am

Postprzez piernik Pią Lut 14, 2020 12:24 pm

Powietrze jest coraz gorszej jakości i nie dotyczy to tylko dużych miast. Myślę, że warto w miarę możliwości podejmować działania, które uchronią nas i naszych najbliższych. Na przykład wiele osób decyduje się na samodzielne oczyszczanie powietrza i kupują oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Myślę, że to ciekawa oferta i warto dbać o zdrowie swojej rodziny.
piernik

Dołączenie: Śro Lut 12, 2020 11:16 pm

Powróć do Ekologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ