Tapicerka jak nowa

Informacje motoryzacyjne z Wałbrzycha, okolic i nie tylko

Postprzez Redakcja Wto Paź 16, 2012 8:33 am

Po latach użytkowania tapicerka ma prawo być zniszczona, a zakup nowej nie jest tanim przedsięwzięciem. Warto odwiedzić wówczas tapicera który bez problemu odnowi naszą tapicerkę po dużo niższych kosztach. W samochodach z dłuższym stażem mało kto może sobie pozwolić na wymianę części, a tym bardziej tapicerki, która może kosztować nie małe pieniądze. U tapicera za odnowienie wszystkich siedzeń zapłacimy dużo taniej. Koszt renowacji zależy od stopnia zużycia tapicerki i wielkości uszkodzeń konstrukcji. Często zdarza się, że trzeba naprawić stelaż, mechanizm podnoszenia fotela lub regulacji oparcia, a także sprężyny, które jeśli są naciągnięte, nadają się tylko do wymiany. Warto pamiętać również o wymianie gąbki, która może się zepsuć lub odkształcić już w kilkuletnim samochodzie.

Autor:

Czytaj więcej na: Tapicerka jak nowa
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Tapicerka jak nowa

Postprzez skrętka Pon Wrz 23, 2013 2:55 pm

A może ktoś się orientuje jak, bo potrzebuję dokonać renowacji kilku mebli po babci. Planuję je odnowić bo idealnie wpisują się w taki klimat vintage, ktory jest obecnie chyba bardzo modny:

Image

Image

Image

fotografie ze strony: meble rustykalne Beautyhome

Jest tylko jeden problem, niektóre przedmioty staly na strychu, inne w piwnicy. No niestety, na jasnym drewnie pojawily się ciemniejsze ślady, nijak nie wiem jak się tego pozbyć. Może ktoś wie, albo da mi jakies namiary do stolarza w Wałbrzychu który poprowadziłby moje starocie do stanu jak na powyższych zdjęciach? Nie znam się na stolarce
skrętka

Dołączenie: Wto Sie 28, 2012 12:32 pm

Postprzez damian9898 Pon Lip 16, 2018 11:15 am

Jak chodzi o tapicerkę to nie dawno temu kupiłem nową za 300 złoty. Może to nie jest dużo pieniędzy ,ale wystarczającą na dobrą tapicerkę
damian9898

Dołączenie: Pon Lip 16, 2018 11:04 am

Postprzez Bernold12 Sob Lis 10, 2018 4:52 pm

Zamiast oddawać samochód do czyszczenia samemu można o niego zadbać. J Polecam zakupić sobie kosmetyki do pielęgnacji samochodu. Na stronie RRC Car Wash Tire Dressing macie dużo takiego typu kosmetyków. Polecam serdecznie bo bardzo fajna strona nie tylko sklep ale też ciekawy i przydatny blog. Warto zajrzeć i poczytać.
Bernold12

Dołączenie: Wto Mar 20, 2018 3:20 pm

Postprzez Kasia_O Śro Kwi 10, 2019 12:45 pm

Ja ostatnio zafundowałam w moim samochodzie pranie tapicerki. Woda była podobno czarna, ale teraz tapicerka wygląda jak nowa!
Kasia_O

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 9:10 am

Postprzez bogdan80 Czw Cze 20, 2019 10:24 pm

Ja pojechałem do zakładu który zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem tapicerek
____
https://sklep.esstetica.com.pl/
bogdan80

Dołączenie: Czw Cze 20, 2019 10:22 pm

Postprzez Kasia_O Śro Cze 26, 2019 12:08 pm

I u mnie by się przydało profesjonlne czyszczenie tapicerki, bo czasy świetności to ona dawno ma już za sobą
Kasia_O

Dołączenie: Pon Kwi 01, 2019 9:10 am

Postprzez Bernold12 Czw Cze 27, 2019 2:06 pm

Zobaczcie do nich, pełen serwis samochodowy https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.html
Bernold12

Dołączenie: Wto Mar 20, 2018 3:20 pm

Postprzez neverland Pon Sie 12, 2019 12:32 pm

Pranie parowe załatwia sprawę nie tylko brudnej tapicerki ale również dywanów, łóżek, kanap itp https://www.pranieparowe.com.pl/czyszcz ... ie-bemowo/ To niedrogi sposób na brud i pozbycie się alergenów z najbliższego otoczenia.
neverland

Dołączenie: Pon Maj 27, 2019 12:02 pm

Postprzez Ash44 Śro Sie 14, 2019 10:10 pm

Wymiana tapicerki to ogromny koszt, więc lepiej dbać o istniejącą jak się tylko da.
Ash44

Dołączenie: Śro Sie 14, 2019 10:08 pm

Powróć do Motoryzacja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ