Czek od Kawalerów Maltańskich

Pomoc dla potrzebujących, akcje charytatywne, społeczne, ekologiczne w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Wto Gru 06, 2011 10:49 am

Od 14 lat pomagają Domowi Dziecka w Bystrzycy Górnej. Przywożą także dary dla Schroniska św. Brata Alberta w Świdnicy. Tym razem po raz pierwszy przywieźli czek o wartości ponad 14 tysięcy złotych na zakup wyposażenia do rehabilitacji dla otwartego w sierpniu Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy. Na taką bezinteresowna pomoc mogą liczyć najbardziej potrzebujący, bezdomni czy niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu. Jest szansa, że współpraca z Maltańczykami rozszerzy się o kolejną instytucję i stowarzyszenie zajmujące się osobami niepełnosprawnymi.

W Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie, w którym przebywają osoby dorosłe niepełnosprawne intelektualnie, zamieszkuje obecnie około 70 osób. To osoby w wieku od 22 do 60 lat. Mieszkańcy DPS tworzą społeczność ucząc się wspólnego działania z uwzględnieniem indywidualności każdego z nich. - Gości z Niemiec chcieliśmy zachęcić do wsparcia kolejnej powiatowej placówki, która zajmuje się niepełnosprawnymi mieszkańcami naszego powiatu. Tym bardziej, że mamy pomysł na wykorzystanie potencjału, jaki posiadają wychowankowie DPS w Jaskulinie. Ich domeną jest bowiem działalność artystyczna i kulturalna. Przepiękne prace malarskie, elementy dekoratorskie, hafty, wycinanki, czy ostatnio także miedzioryty wzbudzają zachwyt i znane są od bardzo dawna. To właśnie wsparcie tej działalności byłoby najlepszym z prezentów dla mieszkańców placówki – podkreśla Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki. Chodzi konkretnie o pomoc w zakupie przyborów malarskich, pędzli, farb, blejtram i sztalug, aby można było ruszyć z projektem plenerów malarskich dla niepełnosprawnych uzdolnionych

osób naszego regionu.

- Pomysł jest bardzo ciekawy i godny wsparcia. – mówił podczas wizyty w Jaskulinie Walter Haenle, szef Stowarzyszenia Kawalerów Maltańskich z Biberach. – Przedstawimy go podczas zjazdu całego stowarzyszenia i będziemy mocno namawiać naszych członków o wsparcie tej wspaniałej inicjatywy – zapewniał. Oprócz tego goście z Niemiec zapewnili również, że będą starali się o pomoc w postaci wózków inwalidzkich i specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych dla leżących mieszkańców DPS-u. Zachwyciła ich atmosfera panująca w placówce, serdeczność i poświęcenie pracujących tam opiekunów i misternie wykonywane prace jej mieszkańców, które zdobią niemal każdy kąt ich domu. Zachwycił także nowy obiekt Zespołu Szkół Specjalnych, który Maltańczycy wizytowali podczas pobytu w Świdnicy. Oprócz czeku Kawalerowie przywieźli także pierwszą turę plecaków szkolnych wraz z wyposażeniem, które trafią między innymi do dzieci z rodzin zastępczych.

 

Autor:

Czytaj więcej na: Czek od Kawalerów Maltańskich
Redakcja
 
Posty: 10934
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Czek od Kawalerów Maltańskich

Postprzez Damian43 Czw Sty 10, 2019 2:14 pm

Muszę przyznać że ta historia jest bardzo ciekawa.Moim zdaniem każdy powinien tą historią się zainteresować. Ona jest rewelacyjna.
Damian43
 
Posty: 1
Dołączenie: Czw Sty 10, 2019 2:06 pm


Powróć do PomagamyKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron