Zamek Cisy w Wałbrzychu - trwają badania naukowców

Turystyka, atrakcje turystyczne w Wałbrzychu i okolicach - Głuszyca, Jedlina-Zdrój

Postprzez Redakcja Pią Lip 14, 2017 10:40 am

Od początku lipca ruiny Zamku Cisy w Wałbrzychu tętnią życiem. Na terenie obiektu, Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego przeprowadzają badania naukowe pod kierunkiem dr Artura Boguszewicza.

Badacze wybrali to miejsce nie bez powodu. Choć zamek Cisy jest jednym z lepiej zachowanych warowni średniowiecznych na Dolnym Śląsku, to nasza wiedza na temat jego początku i kolejnych faz rozwoju jest znikoma. Wiadomo, że w drugiej połowie XIV w. Księżna Agnieszka Habsburżanka samodzielnie rządząca księstwem świdnicko-jaworskim po śmierci swego męża Bolka II często odwiedzała Cisy, jednak niewiele potrafimy powiedzieć o kształcie budowli pełniących wówczas funkcje rezydencji władczyni i jej dworu. Dr Artur Bogusz podkreśla, że wpływ na decyzję miała również otwartość Gminy Stare Bogaczowice.

Autor:

Czytaj więcej na: Zamek Cisy w Wałbrzychu - trwają badania naukowców
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Zamek Cisy w Wałbrzychu - trwają badania naukowców

Postprzez spappe23 Czw Sie 03, 2017 10:47 am

W Wałbrzuchu jest wiele zabytków o których nawet mieszkańcy wiedzą bardzo mało.
Już wczesniej mój dziadek opowiadał mi o zamku cisy i zawsze dziwiłam się, ze jest taki niedoceniany.
Czekam na wyniki badań naukowców:)
spappe23

Dołączenie: Czw Sie 03, 2017 10:44 am
Miejscowość: Dębica

Powróć do Turystyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ