Świebodzice mają system obiegu dokumentów

Góry Sowie, Wałbrzych: newsy, informacje z regionu - a także Sudety i okolice

Postprzez Redakcja Czw Sty 13, 2011 2:00 pmOd kilku tygodni w świebodzickim magistracie funkcjonuje elektroniczny obieg dokumentów. Wszystkie dokumenty, które wpływają i wypływają z urzędu, trafiają do specjalnego systemu komputerowego.
- Każdy urzędnik ma dostęp do systemu, przygotowując np. odwiedź na skierowane podanie - wyjaśnia Anna Żygadło, sekretarz Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. - Na bieżąco można wtedy śledzić przebieg sprawy, dodatkowo system sygnalizuje zbliżające się terminy związane chociażby z odpowiedzią.
Dokumenty i pisma kierowane do urzędu są skanowane i umieszczane w systemie komputerowym. To zdecydowanie ułatwia odszukanie konkretnego dokumentu w konkretnym wydziale i ustalenie, na jakim etapie jest realizacja sprawy.
Elektroniczny obieg dokumentacji został wprowadzony dzięki realizacji przez Gminę Świebodzice projektu pn. Wprowadzenie e-usług dla ludności. Jest to projekt dofinansowany funduszami unijnymi - Świebodzice pozyskały ponad 154 tys. zł, a wartość całego projektu to 183 tys. zł.
 

Autor:

Czytaj więcej na: Świebodzice mają system obiegu dokumentów
Redakcja
 
Posty: 11216
Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Powróć do Sowie.plKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ
cron