Likwidacja wałbrzyskich kopalń

Historia górnictwa, kopalnie węgla, górnictwo w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Pon Sie 11, 2014 10:49 am

Wałbrzych znany był wcześniej, jako znakomicie się rozwijające Zagłębie Węglowe, które tętniło życiem. W górnictwie zatrudnienie znalazło ponad 20 tysięcy osób. Każdego roku 4 grudnia obchodzone było święto Barburki. W Wałbrzychu już od godziny szóstej rano rozpoczynały przemarsz górnicze orkiestry, które grały skoczne marsze. Tego wyjątkowego dnia zasłużeni pracownicy górnictwa otrzymywali odznaczenia państwowe i resortowe, a w godzinach popołudniowych górnicy balowali do rana. Miasto było bogate, a Wałbrzyszanie nie byli pozbawieni pracy. W 1990 roku Wałbrzych liczył 140 tysięcy mieszkańców, gdzie tylko w samym przemyśle górniczym zatrudnionych było ponad 20 tysięcy osób. W kopalni Wałbrzych pracę znalazło 6 tysięcy ludzi, w Kopalni Victoria pracowało 5.5 tysiąca, a w kopalni Thorez 5 tysięcy.

Autor:

Czytaj więcej na: Likwidacja wałbrzyskich kopalń
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Likwidacja wałbrzyskich kopalń

Postprzez karol129 Czw Mar 29, 2018 5:39 pm

Ja mam pytanie z jakiego powodu zostaną zlikwidowane wałbrzyskie kopalnie
karol129

Dołączenie: Czw Mar 29, 2018 5:34 pm

Postprzez Eugene89 Czw Kwi 05, 2018 7:04 pm

Nie wiem gdzie mogę kupić moskitiery. Ogólnie nie wiem na co zwrócić uwagę podczas kupna takich rzeczy. Może ktoś z Was mi coś polecić na ten temat? Będę naprawdę wdzięczny, ponieważ nie znam się na tym totalnie.
Eugene89

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2018 6:43 pm

Postprzez piotrk88 Pon Kwi 16, 2018 2:41 pm

Chcesz się skutecznie odchudzać ale nie wiesz jak to zrobić? Polecam Ci produkt african mango, z którym odchudzanie stanie się proste oraz efektowane. Poza tym produkt oczyszcza z toksyn oraz zmniejsza poziom złego cholesterolu. Sądzę, że każda osoba będzie zadowolona ze stosowania takiego produktu.
piotrk88

Dołączenie: Pon Kwi 16, 2018 11:08 am

Powróć do Górnictwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ