Barbórka w Starej Kopalni

Historia górnictwa, kopalnie węgla, górnictwo w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Sob Gru 17, 2016 2:21 pm

Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka w Wałbrzychu to pierwszy w Polsce na tak szeroką skalę zorganizowany festiwal, celebrujący tradycje górnicze. To wyjątkowe święto rodzinne i nowy produkt promocyjny Wałbrzycha, łączący tradycję i nowoczesność, odbywające się w nowoczesnych przestrzeniach zabytkowej Starej Kopalni w Wałbrzychu.
Wałbrzych od wieków był miastem przemysłowym. Już w XIV wieku wydobywano tu rudy ołowiu i srebra, później rozwinęło się sukiennictwo i płóciennictwo, a w XIX wieku odlewnictwo żelaza, fabryki porcelany, huty szkła, elektrownie i gazownie. W tym też czasie Wałbrzych stał się miastem górniczym. Wydobycie węgla kamiennego dominowało do połowy lat 90.tych XX wieku. Chociaż już od prawie dwudziestu lat nie wydobywa się w Wałbrzychu węgla, to dziedzictwo górnicze miasta żyje nadal w pamięci byłych pracowników kopalń i ich rodzin.

Autor: 30minut.pl

Czytaj więcej na: Barbórka w Starej Kopalni
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Barbórka w Starej Kopalni

Postprzez franio23 Sob Gru 24, 2016 12:18 pm

ja też pewnie się wybiore na to
franio23

Dołączenie: Sob Gru 24, 2016 12:14 pm

Postprzez ajgenoman Wto Sty 17, 2017 3:32 pm

Uwielbiam ten festiwal i wszystkie wydarzenia związane w Barbórką :) Moja rodzina jest typowo górnicza, więc wszyscy hucznie obchodzimy święto św. Barbary, strażaków i górników.
Zobacz, jak wyglądają zewnętrzne hemoroidy już teraz.
ajgenoman

Dołączenie: Pon Sty 16, 2017 8:31 am
Miejscowość: okolice Wałbrzycha

Postprzez Natan65 Pon Lut 06, 2017 9:13 am

No ten festiwal jest naprawde super.
Natan65

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 9:08 am

Postprzez bukor4x Czw Lut 23, 2017 12:09 pm

To prawda, ja w ogóle lubie chodzić na wszelake koncerty, festiwale itp. Dlatego jestem fanem takich rzeczy i w ogóle. A jeśli chodzi o ten konkretny festiwal no to było naprawde świetnie muszę przyznać. Oby było więcej takich akcji, bo chętnie się wybiorę.

Dołączenie: Śro Lut 22, 2017 3:16 pm

Postprzez polikm Śro Cze 07, 2017 12:17 pm

Świetna impreza, wraz z mężem jesteśmy na niej co rok :)
polikm

Dołączenie: Śro Cze 07, 2017 12:07 pm
Miejscowość: Bydgoszcz

Powróć do Górnictwo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ