Rumianek działa uspokajająco

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Postprzez Redakcja Czw Gru 02, 2010 9:50 pm

Naukowcy potwierdzili skuteczność leku z babcinego zielnika: rumianek rzeczywiście koi nerwy. Wyniki badań opublikowano na łamach czasopisma

Czytaj więcej na: Rumianek działa uspokajająco
Redakcja

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 12:34 pm

Re: Rumianek działa uspokajająco

Postprzez skrętka Śro Lis 06, 2013 3:44 pm

a to nie wiedziałam. Zawsze kojarzyłam jego działanie antyseptyczne szczególnie w azulanie
skrętka

Dołączenie: Wto Sie 28, 2012 12:32 pm

Postprzez ryska Pon Lut 24, 2014 9:00 pm

Też nie wiedziałam, ale faktycznie, tu dodatkowe "potwierdzenie" - http://wylecz.to/pl/choroby/neurologia- ... jenie.html
ryska

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 6:12 pm

Postprzez aurelia Wto Kwi 01, 2014 11:48 pm

Rumianek ma sporo właściwości korzystniej oddziałujących na nasze zdrowie. Tutaj są wymienione niektóre z nich wraz z ziołami, które można kupic w aptece: doz.pl/ziola/p5564-Rumianek_pospolity

- dolegliwości pokarmowe
- niepokój
- problemy ze snem
- (zewnętrznie) przy podrażnieniu skóry

Warto na pewno stosować rumianek, zwłaszcza, że bardzo mało osób ma jakieś uczulenia na niego. Lepsze takie zioła niż sięganie po jakieś chemiczne preparaty.
aurelia

Dołączenie: Wto Kwi 01, 2014 11:38 pm

Postprzez krzesimir Pon Lip 14, 2014 7:40 pm

ja często pije rumianek
krzesimir

Dołączenie: Pon Lip 14, 2014 3:43 pm

Postprzez wojts Pon Lut 02, 2015 10:22 pm

Też często zaparzam rumianek, czasem też pokrzywę i skrzyp polny. Ale używam tylko przefiltrowanej i zmiękczonej wody (więcej informacji: http://proekojp.pl/filtry-do-oczyszczan ... -domowych/).
wojts

Dołączenie: Pią Lis 27, 2009 5:02 pm

Postprzez książ Pon Lut 16, 2015 6:56 pm

A ja staram się nie nie nadużywać ziół. To znaczy piję, ale z umiarem, raz na jakiś czas. Nie chodzi o to, że nie lubię, ale po prostu trzeba pamiętać, że ziółka jakieś tam swoje działanie mają, więc trzeba je stosować stosownie do potrzeb. Znacznie częściej sięgam po herbatki owocowe, polecam szczególnie jagodową z http://bifix.pl/ Serdecznie polecam jak ktoś lubi takie herbatki. Jak dla mnie to idealna alternatywa dla wody mineralnej i zwykłej herbaty. :)
książ

Dołączenie: Pon Lis 11, 2013 11:40 am

Postprzez Buczer333 Pon Gru 07, 2015 12:32 pm

Mogę jedynie potwiedzić - faktycznie działa znakomicie. Pierwszy raz się przekonałem, kiedy moja obecna już żona postanowiła sama przyozdobić nasze auto do ślubu. Ledwo było widać, którędy się wsiada - tyle tego naczepiała... Na szczęście znajomy polecił mi firmę wykonującą przepiękne dekoracje weselne -na szczęście udało im się to poprawić na czas.
Buczer333

Dołączenie: Pon Gru 07, 2015 11:59 am

Postprzez lowe2 Śro Maj 18, 2016 12:40 pm

Ktoś wspominał o roli rumianku w odstawianiu nikotyny. Tu masz dokładnie opisane jak działa to na rzucanie palenia i czy warto z niego korzystać. Moim zdaniem to trochę kolejna ściema.
lowe2

Dołączenie: Śro Maj 18, 2016 12:37 pm

Postprzez marsuk Pią Cze 03, 2016 9:42 am

Ja byłam zdenerwowana podczas zakupów sukni. Ulżyłam sobie trafiając na odpowiedni salon ślubny w Łodzi.
marsuk

Dołączenie: Pią Cze 03, 2016 9:37 am

Następna

Powróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Mapa strony

motoryzacja - hotel karpacz - maszyny cnc - tapety ścienne - odśnieżanie wałbrzych - zamek Książ